Talino oro uosto atnaujinimo darbai

Talino oro uostas ruošiasi intensyvesniam oro eismui ateityje. Esame atsakingi už oro uosto atnaujinimą.

Bendrovė „Tallinn Airport Ltd.", rengianti projektą, nori būti pasiruošusi intensyvesniam oro eismui ateityje ir siekia pagerinti oro uosto saugumą. Daugiausia pastangų reikalaujantis darbas apims visos kilimo ir tūpimo tako kelio dangos atnaujinimą.

Taikomi aukšti kokybės standartai. Talino oro uosto kilimo ir tūpimo taką 1994–1995 m. laikotarpiu atnaujino bendrovė „Lemminkäinen" – atnaujintas takas buvo geros būklės du dešimtmečius.

Įvairūs darbai

Bendrai kalbant, sutartis apima tiek projekto planavimą, tiek įgyvendinimą, įskaitant žemės kasimo ir dangos klojimo darbus, taip pat lietaus vandens sistemų rekonstrukciją, oro uosto technologijos atnaujinimą, pvz., oro uosto antžeminio apšvietimo ir navigacijos sistemų.

Išplėsime oro uosto danga išklotas vietas ir sustiprinsime esamos juostos ploto pagrindą. Be to, įrengsime techninės priežiūros kelius, zonas sniegui ir ledui šalinti, orlaivių variklių bandymo vietas, zonas priešgaisrinėms pratyboms ir manevravimo zoną oro uosto priežiūros įrangai, taip pat betoninę dangą ir perono dalis oro uosto pakraštinėje zonoje.

Specialieji poreikiai oro uostuose

Dėl griežtų saugos reikalavimų, dirbdami oro uostuose, visada susiduriame su iššūkiais. Be to, reikia užtikrinti, kad oro eismas visame oro uoste galės vykti sklandžiai. Statybos darbus reikia vykdyti ir nakties metu: per maždaug šešių valandų tarpą, kai tam tikras savaitės naktis oro uostas yra uždarytas oro eismui.

Projekte taip pat numatyta moderniausia technologija, kuri gana reta visoje pramonėje. Tipinis pavyzdys: nauja oro uosto antžeminė apšvietimo sistema, kuriai bus naudojama tik šviesdiodinė technologija. Sumontavus naująją šviesdiodinę sistemą, itin sumažės kliento išlaidos elektrai.

„Remiantis mūsų turima informacija, tai bus pirmasis oro uostas Europoje, kuriame 100 proc. naudojama šviesdiodinė antžeminio apšvietimo sistema", – sako bendrovės „Lemminkäinen" elektros ekspertas Hando Rannamägi.

Detalės

Talino oro uosto atnaujinimo darbai
Tallinn Airport Ltd.
Talinas
Estija
2017
  • Išklotos zonos išplėtimas: 73 490 kv. m
  • Numatytas asfalto sunaudojimas: 71 000 t
  • Kai kuriose vietose didžiuliai žemės kasybos darbai bus vykdomi net 2,5 m gylyje.
  • Projektas pradėtas 2016 m. balandį ir baigsis 2017 m. lapkritį.

Pagrindinio biuro adresas

UAB „Lemminkainen Lietuva"
Granito g. 4, LT-02241 Vilnius
Tel. +370 5 2641426
Faks. +370 5 2306317
lietuva@lemminkainen.com