Klojimo darbai „visu greičiu" Danijoje

Įspūdingas komandinis darbas ir naujas asfalto klotuvas leido pasiekti gerų rezultatų klojant pirmuosius 12 km Silkeborgo greitkelyje.

Naujajame Silkeborgo, Danijoje, aplinkkelyje tiesėme asfaltą. Bendras greitkelio ilgis siekė 28 kilometrus, iš kurių mes paklojome pirmuosius 12 kilometrų.

Projektas buvo sudėtingas, kadangi asfaltas Silkeborgo greitkelyje, kliento pageidavimu buvo klojamas tuo pačiu metu ir važiuojamosiose juostuose, ir avarinio sustojimo juostoje.

Dėl intensyvaus grafiko teko apjungti dvi asfalto klojimo darbo grupes. Naujai suformuotoje grupėje dirbo 20 kelininkų. Matininkui taip pat teko dirbti be pertrūkio, jis turėjo išlyginti kiekvieną sluoksnį kas 20 metrų. Taip pat daug dirbo ir laboratorija, ji buvo užsiėmusi pavyzdžių rinkimu, būtinų ir reikiamų dokumentų rengimu.

Esminė projekto darbų sąlyga buvo punktualumas.

Visi klojimo darbai turėjo būti atliekami „visu greičiu", kas taip pat reikalavo punktualumo iš asfalto tiekėjų. Trys asfalto gamyklos aprūpino 236 tūkst. tonų asfalto, tai yra apie 12 km keturių juostų greitkelio su avarinio sustojimo juostomis. Didžiausia dienos gamyba buvo 4500 tonų asfalto, jam vežti reikėjo apie 40 sunkvežimių.

Jie tiekė paruoštą asfaltą naujajam klotuvui, kurį naudojome pirmą kartą. Klotuve telpa 15–20 tonų asfalto ir jis gali pakloti 1200 tonų per valandą. Mes laikėmės griežto grafiko. Klientas taip pat mano, jog klotuvas prisidėjo prie gerų rezultatų, nes leido kloti nesustojant.

2015 m. vasarą projekto baigiamiesiems darbams buvo panaudota apie 10 tūkst. tonų asfalto. Pasibaigus projektui, mes patiesėme dar 3,5 kilometrų kitoje greitkelio vietoje.

Detalės

Klojimo darbai „visu greičiu“ Danijoje
Danijos kelių tarnyba
Silkeborgas
Danija
2015