Akredituota laboratorija

Akredituota laboratorija

Vilniuje daugiau kaip 30 metų veikia medžiagų ir gaminių bandymų laboratorija

Veiklos pradžioje atlikdavo tik būtiniausius savikontrolės bandymus, laikui bėgant laboratorija stiprėjo ir tapo pajėgi atlikti mineralinių medžiagų, asfaltbetonio, betono mišinių bei gaminių, klampių kelių bitumų bandymus. 2000m. "Greitkelis" akcijas įsigijo Lemminkainen korporacija. Augant bendrovės darbų apimtims ir reikalavimams kokybei tapo būtina turėti stiprią laboratoriją.

UAB "Lemminkainen Lietuva" bandymų laboratoriją pirmą kartą 2002 metais akreditavo Lietuvos nacionalinis akreditacijos biuras, o išduotas naujasis akreditavimo pažymejimas liudija, jog bendrovės bandymų laboratorija atitinka LST EN ISO/IEC 17025 reikalavimus ir yra akredituota atlikti bitumų, bituminių mišinių ir dangų, automobilių kelių gruntų, užpildų ir aktyvintų mineralinių miltelių bandymus, ėminių ėmimą, atlikti kelio horizontaliojo ženklinimo ženklų matomumo matavimus.

Pirmoji kelininkų laboratorija Klaipėdoje įsteigta 1970 m., bendrovei pradėjus asfaltbetonio gamybą. 1975 m. gamykla kartu su laboratorija buvo iškelta į Vėžaičius. Laboratorija atlikdavo gruntų, mineralinių medžiagų, asfaltbetonio ir bitumo bandymus. 2000 m. laboratorija buvo atestuota. 2002 m. laboratorija kartu su asfalto gamykla persikėlė į Gargždus. Laboratorijoje Gargžduose nuo 2010 metų atliekami gruntų, mineralinių medžiagų, bitumo ir asfalto akredituoti bandymai.

UAB "Lemminkainen Lietuva" laboratorija kontroliuoja kelių statybai ir asfaltbetonio gamybai tiekiamų medžiagų, žemės darbų, pagrindų ir asfaltbetonio dangos įrengimo kokybę, atliekamas asfalto mišinių projektavimas Maršalo metodu.

Nuo 2003 metų laboratorija yra statybos produktų bandymų laboratorijų asociacijos narė www.spbla.lt