Baigti Rantaväylä tunelio kasimo darbai

Pusantrų metų trukusių Rantaväylä tunelio Tamperėje kasimo darbų užbaigimas buvo atšvęstas laikantis suomiškos grindų dervavimo tradicijos.

Tamperės Rantaväylä tunelio kasimo darbai Suomijoje užtruko pusantrų metų. Jų finišas buvo pažymimas grindų dervavimo ceremonija 2015 m. birželio 17 d. Dirbant buvo iškasta 650 000 kubinių metrų uolienų, jų prikrauta 100 000 sunkvežimių – tai sudarytų mašinų eilę nuo Helsinkio iki Lietuvos.

Dabar bus vykdomi kiti tunelio statybos darbų etapai – kelio statyba, dangos klojimas, techninių priemonių ir techninių sistemų įrengimas.

Suomiška požeminės statybos tradicija

Grindų dervavimas – suomiška kasyklų ir tunelių statybos tradicija. Jos šaknys – užsandarinti primityvias kasyklas derva – siekia ne vieną šimtmetį. Atrodytų, jog tai bergždžias darbas, kadangi derva labiau tinkama laivų ir namų sandarinimui.

Nepaisant to, simbolinis paprotys vis tiek išliko. Statybininkai švenčia projekto pabaigą ir „grindys yra dervuojamos", siekiant atsikratyti piktųjų dvasių. Renginys yra panašus į tarptautinę „atidarymo ceremoniją" ir papildo statybos darbų ritualą. Dervavimas – visų statybininkų šventė.

Suomijos Lemminkäinen darbuotojai aktyviai dalijasi šia tradicija ir kitose šalyse. Pastarasis renginys vyko Kirunos kasykloje Švedijoje, kur, užbaigus projektą, buvo dervuojamos grindys.

Tekstas: Riikka Vuokila
Nuotraukos: Susanna Lyly

2015.11.17

2 žmonėms tai patinka