Apartamentai šalia kanalo

Pirmasis „Lemminkäinen“ Tapiola projekto etapas istoriniame Sankt Peterburgo centre baigtas. Etapą sudaro 339 apartamentų įrengimas.

Pirmasis etapas pradėtas 2013 m. ir baigtas 2014 m. pabaigoje. Visi apartamentai bus perduoti jų savininkams iki birželio 30 d. Antrąjį etapą sudaro 418 apartamentų; jis bus baigtas iki 2015 m. pabaigos. Iš viso šalia Obvodny kanalo bus pastatyti 757 komforto klasės apartamentai.

Tapiola yra „Lemminkäinen" gyvenamųjų namų plėtros ir statybos projektas. Mes esame atsakingi už jų statybą ir pardavimą.

Priklausomai nuo korpuso, Tapiola namai yra nuo 9 iki 14 aukštų. Bendras apartamentų grindų plotas siekia apie 52 000 kvadratinių metrų. Be to, pirmame aukšte bus įrengta apie 4000 kvadratinių metrų atskirai parduodamo biurų ir komercinio ploto ir 360 požeminio automobilių stovėjimo vietų. Per antrąjį etapo numatyta įrengti ir dienos priežiūrosgal vaikų? centrą.

Statybos iššūkiai

Pagrindinis darbų vadovas Andrey Morozov mano, kad dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė – sudėtingiausia projekto dalis. Sankt Peterburgas buvo pastatytas ant pelkynų, todėl grunto darbai yra labai sudėtingi.

Buvo kasama skirtingų lygių etapais, naudojant spraustasienes ir polių sienas. Spraustasienės elementai buvo įkasami į 12 metrų gylį. Polių siena buvo tvirtinama horizontaliomis konstrukcijomis. Pamatai – vietoje išlietos ir ant polių sukrautos plokštės.

Kasant buvo sukalta 33 kilometrai gelžbetoninių polių.

„Kasdami mes radome įvairių senovinių pamatų, Rusijos imperijos laikus siekiančių plytų ir Antrojo pasaulinio karo artilerijos sviedinių", – sako Andrey.

Vietos darbo jėga

Statybos aikštelėje dirba kone 400 žmonių, įskaitant apie dvidešimt subrangovų ir darbininkus. Pasak statybos aikštelės vadovo Evgeniy Sernov, nors ir kyla spręstinų problemų, ypač su naujais subrangovais, kurie nėra susipažinę su įmonės taisyklėmis, laikomasi aukšto darbų saugos lygio.

„Lemminkäinen" iš savo tiekėjų reikalauja aukštos kokybės. Tapiola projekte dirba ir Suomijos įmonės. Pavyzdžiui, jos yra atsakingos už langų tiekimą ir išorinių sienų tinkavimą bei dažymą. Sienų plokštes tiekia Sankt Peterburge įsikūrusi Suomijos įmonė „Betset". Morozov teigia, kad tai ši įmonė yra ilgalaikė ir lanksti partnerė.

Tapiolą suprojektavo „T-architects" įmonė iš Sankt Peterburgo. Suomijos bendrovė „Sormanen & Timonen Oy" buvo atsakinga už konstrukcijų inžineriją, o Rusijos įmonė „ZAO VISKO" – už inžinerinių tinklų projektą.

Griežtas grafikas

Pasak Evgeniy, statybos Rusijoje keičiasi. Vis dar vadovaujamasi senais statybiniais reglamentais ir SNiP normomis, tačiau leidžiama naudoti sąnaudas mažinančias lengvesnes konstrukcijas. Pavyzdžiui, tarpiniame požeminės stovėjimo aikštelės aukšte buvo naudojamos tuščiavidurės plokštės.

Evgeniy yra patenkintas darbų kokybe, bet grafikas yra tikrai „įtemptas".

„Pirmajame etape sunkumų iškilo dėl kanalo pusėje esančio fasado ornamentų, kadangi fasadas imituoja senąją Sankt Peterburgo architektūrą. Antrojo etapo darbai bus vykdomai taip pat greitai", – sako Sernov.

Faktai

  • Pelkėtas Sankt Peterburgo gruntas apsunkino pamatų montavimą.
  • Kasant sukalta 33 kilometrai gelžbetoninių polių.
  • Statybos aikštelėje dirba apie 400 žmonių.
  • Dirbant išvengta sunkių nelaimingų atsitikimų.
  • Tačiau darbo saugos problemos turi būti nuolat sprendžiamos su naujais subrangovais, kurie nėra susipažinę su įmonės taisyklėmis. Šios problemos labiausiai susijusios su šalmų ir apsaugų dėvėjimu, rūkymu ir statybos aikštelės švara.
  • Pirmajame etape pastatyti butai bus perduoti iki birželio 30 d. Antrasis etapas bus užbaigtas 2015 m. pabaigoje.

Tekstas: Santeri Pakkanen
Nuotraukos: Sergey Grachev

Gamybos inžinierius Alexandr Dobrolyubov

„Aš pradėjau dirbti „Lemminkäinen" įmonėje prieš dvejus metus. Anksčiau dirbau Pulkovo oro uostą stačiusioje bendrovėje. Matau didžiulį darbo organizavimo, kokybės ir darbų saugos skirtumą. Labai stipriai skiriasi ir darbuotojų požiūris. Žmonės padeda vieni kitiems, darbininkai ir jų vadovai sklandžiai bendradarbiauja. Kiekvienas žino savo funkcijas ir dirba bendram tikslui."

Betonuotojas ir plytelių klojėjas Viktor Smirnov

„Kanalo pusėje esančių fasadų ornamentika tikrai buvo sudėtinga, kadangi mes anksčiau nesame vykdę panašių darbų. Suomijos įmonės yra patikimos. Aš gana ilgai dirbu statybose, todėl žinau, ką sakau. Su Suomijos bendrovėmis dirbu nuo 1994 m. Į „Lemminkäinen" atėjau kartu su Juha Vättö prieš kelerius metus. Mes juo pasitikime."

Projekto vadovas Dmitri Adykanov („ZAO VISKO“)

„Daugeliu aspektų Tapiola skiriasi nuo kitų Rusijos plėtros projektų. Pavyzdžiui, linijos ir tinklai yra įmontuoti tarpiniuose aukštuose. Ventiliacijos ir kanalizacijos kanalai įrengti plokštėse. Darbams naudojama tik moderni įranga ir medžiagos. Apartamentai įrengti, atsižvelgiant į energiją taupančius sprendimus, pavyzdžiui, išvykstant iš buto, šildymas gali būti išjungiamas mygtuko paspaudimu. Mes daug metų bendradarbiaujame su „Lemminkäinen". Tai patikima bendrovė."

2015.03.23

19 žmonėms tai patinka