Nauji namai – nuo projekto iki realybės

Vienas iš Lemminkäinen plėtojamų gyvenamųjų namų statybos projektų Helsinkyje – Käpylän Posteljooni – yra vykdomas pagal planą. Po dvejų parengiamųjų darbų metų pradedamas realios statybos etapas. Šioje straipsnių serijoje pasakojama, kaip nauji namai randa savo šeimininkus.

Pradėjus gyvenamųjų namų statybos projektą, būsimieji gyventojai nė neįsivaizduoja, kad šie namai yra statomi jiems. Pirmajame etape vyksta diskusijos tarp plėtros kūrėjų ir projektuotojų, atliekami skaičiavimai ir rengiami brėžiniai, kurie vėliau atsiduria ant savivaldybės institucijų stalų.

Taip atsitiko ir su Käpylän Posteljooni 2015 m. pavasarį. Pastatas turėjo būti statomas sklype Käpylä rajone – kultūriškai ir istoriškai svarbioje, be to, 1952 m. Helsinkio olimpinių žaidynių kaimelio vietoje. Nuo pat 1970-ųjų statybos leidimai Käpylä rajonui būdavo išduodami retai. Beje, iki šių dienų.

Helsinkio miestas suteikė leidimą Käpylän Posteljooni projekto statyboms. Sklype esantis senasis pašto pastatas bus nugriautas. Skelbimas ant jo sienos informuoja apie naujai statomus namus. Lemminkäinen tinklalapyje šis projektas pateiktas „Vykdomųjų projektų" skiltyje.

Bendradarbiaujant – į pažangą

Su statybos projektais nuo pat jų pradžios dirba daugybė žmonių. Susanna Painilainen ilgai yra dirbusi su Posteljooni rinkodaros projektu.

„Kartu su pardavimų komanda, statybos vadovu ir architektu aptarėme aukštų ir butų planus. Tai yra išskirtinis projektas, kadangi į jį įtraukti tiek interjero dizaineris, tiek mūsų perplanavimo inžinieriai," – sako būsto pardavimo srityje dirbanti Susanna.

Šiame projekte išskirtinas vienas labai svarbus dalykas – vieta. „Käpylä rajone pastatytas Posteljooni projektas tikrai pritrauks klientų susidomėjimą, nepriklausomai nuo rinkos situacijos."

Įsivaizduokite savo naujus namus

Perkant naują būstą, reikia mokėti įsivaizduoti naujus namus pagal brėžinius ir internetinę programėlę. Be to, Lemminkäinen pagamino miniatiūrinį Posteljooni modelį.

„Dauguma potencialių pirkėjų nori žinoti, kokį vaizdą jie regės pro savo langus. Aš padedu jiems įsivaizduoti," – teigia Susanna.

Naujo būsto privalumas – jo nereikės renovuoti metų metus. Techninės pastato sistemos taip pat bus visiškai naujos. Kai kuriems žmonėms labai svarbu tapti pirmaisiais šio būsto gyventojais.

Pirkėjai turės pakankamai laiko savo senojo būsto pardavimui. Jie taip pat gali teikti pasiūlymus dėl naujųjų namų dizaino.

„Pirmieji pirkėjai gali koreguoti savo butų aukštų projektus, suprojektuoti virtuvę ir pasirinkti apdailos medžiagas. Trys medžiagų variantai yra įtraukti į kainą; galimas ir platesnis asortimentas – už papildomą kainą. Ši kaina bus nustatoma kiekvienu konkrečiu atveju," – pabrėžia Susanna.

Kai nauja susitinka su sena

Elegantiška Käpylä rajono aplinka nustato specialius reikalavimus Posteljooni projektui. Projektas yra labai svarbus Lemminkäinen įmonei – mat ji investavo lėšas į projektą savo pačios rizika.

„Sklypas yra įsikūręs šalia saugomų pastatų zonos. Dvejus metus mes rengėme projektus ir brėžinius ir tik tuomet pateikėme užpildytas paraiškas dėl leidimų," – pasakoja statybos vadovas Jarkko Mäenpää.

Projekte yra 57 butai – nuo vieno iki keturių kambarių. Butų plotas siekia nuo 30 iki 120 kvadratinių metrų. Posteljooni projektas – iš tiesų elegantiškas. Naujas namas suderintas su 50-ties metų senumo architektūra.

Tai – pirmasis straipsnis iš serijos, pasakojančios, kaip nauji namai randa savo šeimininkus. Mes seksime Käpylän Posteljooni projektą nuo jo projektavimo etapo iki pat pirmųjų gyventojų įsikraustymo. Kitas straipsnis bus išspausdintas 2015 m. pabaigoje.

Tekstas: Anna-Maria Wasenius
Nuotraukos: Juho Paavola

2015.09.08

15 žmonėms tai patinka