Kokia apyvarta

Planas buvo paprastas: persigrupuoti, sukurti strategiją ir tapti laimėtoju. Norvegijos „Lemminkäinen“ pastarųjų metų apyvarta – didžiulė sėkmė: 2013 m. pradėti esant deficitui, o 2014 m. pabaigtuvėms sulaukėme trigubai didesnio pelnu nei buvo prognozuota. Kaip tai pavyko?

„Turėjau įrodyti, kad tai man buvo labai asmeniška", – paaiškino Jan Øyri, Norvegijos „Lemminkäinen" generalinis direktorius.

Aktyvus Jan vadovavimo stilius perdavė nuolatinio veikimo poreikį ir įteigė aiškų, į ateitį orientuotą požiūrį, kuris suteikė žmonėms gebėjimų priimti sprendimus ir jais vadovautis.

Vadovai tapo pelno centrų direktoriais. Jie rengė savaitinės analizės ir planavimo susirinkimus, stengėsi, kad kiekvienas projektas būtų pelningas – verčiau netgi mažiau, bet geriau.

Vyriausioji apskaitininkė Susanne Hellstrand teigia: „Jan turėjo priimti sunkius sprendimus ir įtraukti kolegas į šį procesą."

„Visi lyderiai turi parodyti lyderio bruožus", – atsako generalinis direktorius. – „Tačiau nė vienas negali užtikrinti mūsų ateities. Mes turime tai daryti patys. Mes turime tikėti savo gebėjimais."

Dabar nepanašu, kad Norvegijos ekonomika pernelyg kentėtų dėl pasaulinio naftos kainų sumažėjimo. Asfalto užpildų ir statybos rinka auga, o konkurencija yra stabili. Vadovaujantis direktorius Hans Jørgen Sundby sako, jog „Ateitis Norvegijoje atrodo šviesi!"

Tekstas:Simone Abram ir Roger Norum
Nuotraukos: Carsten Aniksdal

Jan Øyri

„Kartu dirbantys ir vienas iš kito besimokantys žmonės yra įmonės širdis."

2015.04.06

17 žmonėms tai patinka