Grįžtame namo sveiki

„Kiekvienas turime turėti galimybę kasdien po darbo grįžti namo sveiki ir galiausiai geros sveikatos išeiti į pensiją,“ – sako Sveikatos, saugumo, kokybės ir aplinkosaugos skyriaus direktorė Kati Kaskiala.

Suomijos statybos industrija užsibrėžė bendrą tikslą: nė vieno nelaimingo atsitikimo iki 2020-ųjų. Esame tarptautinė bendrovė, todėl norime tai pasiekti visose šalyse, kuriose dirbame. „Norint pasiekti šį tikslą, veikti turės visi Lemminkäinen nariai," – sako Kati Kaskiala.

Prie to visi gali prisidėti dirbdami atsargiai, būdami budrūs ir neabejingi pastebėtoms problemoms. „Taip galima užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams. Pavojus reikia numatyti. Negana žvelgti į galinio vaizdo veidrodėlį."

Per pastaruosius dešimt metų nelaimingų atsitikimų mūsų bendrovėje smarkiai sumažėjo. Praėjusį vasarį didžiavomės neužregistravę jokių nelaimingų atsitikimų šalyse, kur dirbame.

Saugumui mes teikiame pirmenybę. Nors skirtingose šalyse ir įstatymai skirtingi, jų pagrindas visur tas pat. „Suradę geriausią darbo būdą, jį pritaikome visose savo darbo šalyse," – priduria Kati. Pavyzdžiui, visose šalyse galioja bendrosios asmeninių apsaugos priemonių gairės. Gaires galima gauti iš saugos vadovų arba pamatyti darbo saugos plakatuose (žiūrėti nuotrauką).

Atidžiai sekame nelaimingus atsitikimus

Ilgą laiką stebėjome nelaimingų atsitikimų dažnumą savo kolektyve. 2014 m. pradėjome sistemiškai stebėti nelaimingų atsitikimų dažnumą ir savo subrangovų darbe.

Nelaimingų atsitikimų dažnumas – tai santykis, rodantis, kiek per milijoną darbo valandų įvyksta nelaimingų atsitikimų, po kurių nedirbama dėl ligos. Pernai mūsų nelaimingų atsitikimų dažnumas buvo 6,9. Didelei statybų bendrovei – tai geras rodiklis.

„Industrijoje varžovai dalijasi informacija apie geras saugumo praktikas. Jei vienos įmonės statybų aikštelėje įvyksta rimtas nelaimingas atsitikimas ar mirtina nelaimė, ši įmonė paskatina savo kaimynus atlikti reikiamus tyrimus," – aiškina Kati.

„Svarbu, kad nelaimingų atsitikimų priežastys būtų kruopščiai ištirtos ir kad apie jas būtų pranešta siekiant išvengti pasikartojimo," – sako Kati.

Saugumas ir produktyvumas eina koja kojon

Saugioje statybų aikštelėje švaru, viskas savo vietose. „Kai statybų aikštelė tvarkinga, ne tik išvengiama nelaimingų atsitikimų, kai užkliūnama už daiktų, bet taip pat lengviau rasti įrankius. Dėl to žmonės gali geriau susitelkti darbui," – priduria Kaskiala.

Dažni nelaimingi atsitikimai rodo, jog kažkas negerai, arba kad esama problemų procesuose. Pašalinus problemos priežastį, dažnai tuo pačiu pasidaro lengviau atlikti konkrečias darbo užduotis.

Statybų aikštelių bruožas – nuolat besikeičiančios sąlygos. „Be įvadinių mokymų, statybų aikštelėse rengiame savaitinius susitikimus, kur aptariame kylančius klausimus. Prastas informacijos srautas sukelia nepasitenkinimą. Mes įtvirtinome savaitinių susitikimų praktiką, kad šiuo atžvilgiu pagerintume situaciją. Mūsų darbuotojai tai vertina."

Gegužę Lemminkäinen įvairiais renginiais ir kampanijomis paminės Darbo saugos savaitę.

Teksto autorius: Johanna Paasikangas-Tella
Nuotrauka: Lemminkäinen

Žingsniai nulinės nelaimingų atsitikimų ribos link

  • Saugumas – neatskiriama įvadinių mokymų dalis. Informaciją lengvai galima gauti iš darbų saugos vadovų, prižiūrėtojų, rasti skelbimų lentoje.

2013-aisiais:

  • Įvedėme visoje grupėje galiojančius asmeninės apsaugos priemonių naudojimo reikalavimus.
  • Bendrus savaitinius darbuotojų ir subrangovų susitikimus statybų aikštelėse padarėme privalomus. Susitikimuose galima ne tik aptarti saugumo klausimus, bet ir apžvelgti gamybos valdymą.

2014-aisiais:

  • Visoje grupėje pradėjome sudarinėti nelaimingų atsitikimų statistiką subrangovų darbe.

2015-aisiais:

  • Į mėnesinę statybų aikštelių ataskaitą bus įtraukta saugumo pastabų ataskaita.
  • Visose savo darbo šalyse tęsime asmeninės apsaugos priemonių reikalavimų diegimą.

2015.05.05

10 žmonėms tai patinka