Sprogdinimų ekspertas

Dešimtys kilogramų dinamito mieste ar dešimtys tūkstančių kilogramų skystųjų sprogmenų Laplandijos plynėse – tai Juha Viitala stichija: šis žmogus yra atsakingas už sprogdinimo darbus Suomijos statybų aikštelėse.

"Visų pirma, be to, svarbiausia, – nepaisant visų atsargumo priemonių, tai yra pavojingas darbas. Tačiau labai įdomus, kadangi man patinka sudėtingos situacijos ir individualus darbas."

Juha pradėjo dirbti Lemminkäinen įmonėje prieš aštuonerius metus. Tuomet jis studijavo civilinę ir uolienų inžineriją Saimaa taikomųjų mokslų universitete Rytų Suomijoje. Šiandien jo pareigos statybų aikštelėse apima saugos planus, pranešimus policijai, kiekvienam darbo etapui būdingus kasimo planus, konkrečius sprogmenų išdėstymo planus, vadovavimą sprogdinimo darbams, pranešimus apie vibracijos matavimus ir bendradarbiavimą su valdžios įstaigomis bei vietos gyventojais.

Jis prisimena vyresnio amžiaus moterį, kuri gyveno netoli kasimo darbų vietos ir bijojo sprogdinimų. Juha, Lemminkäinen įmonėje tai įprasta, lankė moterį ir buvo su ja, kol vyko sprogdinimai.

„Visų pirma, aš stengiuosi aktyviai bendrauti su vietos gyventojais. Kartais mums skambina pasipiktinę žmonės, kurie iš anksto žino, kad sprogimas, pavyzdžiui, sudrebins jų langus. Tačiau tai nėra pavojinga, niekas nesuduš ir nebus sudaužyta."

Tekstas ir nuotraukos: Juho Paavola

2015.11.17

21 žmonėms tai patinka