Profesionalai visose situacijose

Suomiai šachtininkai Ari Laine ir Tuomo Ylikotila 2014 m. vasaros pabaigoje pateko į sudėtingą situaciją, dirbdami LKAB kasykloje Kirunos mieste, Švedijoje.

Jiems važiuojant į požeminę darbo aikštelę, kelią užblokavo degantis sunkvežimis. Kilo tiršti dūmai, darėsi sunku kvėpuoti, beveik nieko nesimatė. Tokios sąlygos ir už jų stovintis automobilis trukdė grįžti atgal. Pastarojo automobilio vairuotojas dirbo subrangovui. Jis sirgo sunkia astmos forma ir tokia situacija tapo pavojinga jo gyvybei.

Du Lemminkäinen darbuotojai nepaliko vairuotojo nelaimėje. Jie paėmė jį už rankų ir daugiau nei 900 metrų visiškoje tamsoje vedė į saugią vietą už priešgaisrinių durų, rankomis remdamiesi į tunelio sienas. Gelbėjimo skyriaus darbuotojai surado juos po trijų valandų ir nuvežė į ligoninę sužalojimams nustatyti.

Be Lemminkäinen darbuotojų pagalbos žmogus greičiausiai būtų žuvęs nelaimingo atsitikimo metu. Lemminkäinen suteikė Ari ir Tuomo piniginius apdovanojimus ir diplomus už jų pavyzdinius veiksmus. Apdovanojimus įteikė Risto Kupila, Lemminkäinen Uolienų inžinerijos skyriaus direktorius. „Sauga mums yra labai svarbi. Aš didžiuojuosi mūsų komandos nariais – jais galima pasitikėti net ir sunkiausiose situacijoje," – kalbėjo Risto.

Tekstas ir nuotraukos: Arja Korhonen

Nuotraukos

Vadovė Karoliina Hassi ir Uolienų inžinerijos skyriaus direktorius Risto Kupila (dešinėje) įteikė apdovanojimus Tuomo ir Ari (nuotraukoje nėra) už jų pavyzdinius veiksmus.

2015.03.10

6 žmonėms tai patinka