„Mes nesirungiame tarpusavyje – mes žaidžiame dėl malonumo“

Lemminkäinen mini futbolo komandos istorija nėra labai ilga – pirmosios rungtynės įvyko 2013 m. rudenį. Nuo tada žaidėjai nepraleido nė vienos treniruotės.

Na, gal tik kartą. Lietus ar sniegas, kiekvienas žino – penktadienis yra futbolo diena. Tai bene vienintelė griežta taisyklė, visa kita – labai liberalu. Pavyzdžiui, žaidėjai neturi nustatytos pozicijos, kiekvienas gali pasirinkti – žaisti gynyboje ar atakuoti – priklausomai nuo nuotaikos, fizinių galimybių ar žaidimo aplinkybių. Aikštė yra atvira visiems – IT skyriaus darbuotojai, teisininkai, statybininkai ir vadovai žaidžia kartu. Komanda netgi neturi kapitono – kiekvienas gali vadovauti. Dabartiniu laikotarpiu – tai Vitalij Tserna iš Teisės skyriaus. Įmonėje jis dirba dvejus metus. Kasdieniame gyvenime Vitalij ramus, netriukšmingas. Bet viskas pasikeičia, kai jis atsiduria aikštėje. Jam puikiai sekasi atakuoti, jis įmuša daug įvarčių.

Jo kolega Michael Tarzyan yra nepakeičiamas gynyboje, be to, ir darbe jis gina kompanijos interesus taip pat aistringai, kaip ir mušdamas įvarčius aikštėje.

„Futbolas verčia mus stiprinti komandos dvasią," – teigia Michael. – „Mes mokomės pasitikėti vieni kitais. Ir, žinoma, tai daro teigiamą įtaką mūsų darbui. Juk sakoma, kad vienas lauke – ne karys."

Nė vienas vaikinas nėra žaidęs futbolo profesionaliai, išskyrus Evgeniy Lukyanchikov iš Pardavimų skyriaus. Jis mūsų kompanijos naujokas ir pripažįsta, kad bendras hobis padėjo jam greičiau pritapti.

„Kai pradėjau dirbti, buvo sunku pažinti žmones, nes daugiausia bendraudavau telefonu," – prisimena Evgeniy. – „Pamačius juos aikštėje, susidariau kitokią nuomonę. Kadangi žaisdami patiriame tik teigiamų emocijų, pasidarė daug lengviau sutarti biure."

Jei kuris nors kovoja, kiti visada atskuba padėti – tai ir yra komandinis darbas. Galų gale, kad žaistum Lemminkäinen futbolo komandoje, neprivalai būti Jari Litmanen. Paprasčiausiai turi būti toks, kad komandos nariai galėtų tavimi pasikliauti.

Tekstas: Anastasiya Lozhko
Foto: Sergey Grachev

Team

Alexander Lezhipekov, Arsen Parazyan, Pyotr Gudyma, Evgeniy Tserna, Vyacheslav Arkharov, Vitaly Tserna, Evgeniy Lukyanchikov, Alexander Pendorf, Mikhail Tarzyan

2015.06.17

21 žmonėms tai patinka