Kaarle Henrik Pentti 1918–2014

Mirė didis „Lemminkäinen“ draugas

Pramonės patarėjas pulkininkas leitenantas K. H. Pentti mirė 2014 m. gruodžio 29 d. Helsinkyje, Suomijoje. Jam buvo 96-eri. Jo tėvas, S. J. Pentti, buvo aktyvistas, Apsaugos korpuso narys ir pramonininkas. Motina, Helmi Arneberg-Pentti, buvo pagrindinis įtakingas asmuo Lotta Svärd organizacijoje. Būnant mokiniu, Apsaugos korpusas tapo ir K.H. Pentti gyvenimo dalimi. 1941 m. jis geriausiais balais baigė Suomijos karo akademiją ir tapo karininku. Vykstant karui su Tarybų Sąjunga, K. H. Pentti vadovavo Helsinkio prožektorių batalionui, vykdė kitokias pareigas.

Po karo jam suteiktas technologijų, ekonomikos ir verslo administravimo magistro laipsnis. Pentti ėjo vadovaujančias pareigas stambiose įmonėse: „United Paper Mills", „Shell" ir „Neste". Be to, jis sukūrė Suomijos energijos tiekimo sistemą.

Pentti buvo „Lemminkäinen" Direktorių tarybos pirmininkas 1959–1966 m. ir 1978–1993 m. Jam vadovaujant, sąlygiškai nedidelė betono ir dervos įmonė išaugo į tarptautinę statybos grupę ir buvo įtraukta į žinomų bendrovių sąrašą. Išskirtinės Pentti žinios ir patirtis buvo labai naudingos įmonės plėtrai. Jis griežtai gynė internacionalizaciją. Kaip vadovas ir specialistas, turėjo puikią iškalbą. Jis buvo žymus bendrųjų žinių, gerų manierų, deramos aprangos ir taisyklingo kalbos vartojimo pedagogas. Pentti iniciatyva 1985 m. buvo įsteigtas Oskari Vilamo fondas, remiantis statyboms skirtus mokslinius tyrimus. Vilamo buvo jo uošvis.

K. H. Pentti buvo laikomas Renesanso žmogumi. Jam suteikti technologijų ir karo mokslų garbės daktaro laipsniai. Daugelyje orkestrų yra grojęs valtorna; buvo talentingas sportininkas, laimėjęs keletoje žaidimų su kamuoliu šalies čempionatų. Jis žaidė Suomijos beisbolą, krepšinį, futbolą, ledo ritulį ir žolės riedulį. K. H. Pentti buvo charizmatiška asmenybe, darbuotojai prisimena jį su meile.

Tekstas: Matti Aalto

2015.03.19

9 žmonėms tai patinka