Asfaltavimas Šiaurės Švedijoje

31-erių Andreas Wiklund dirba Lemminkäinen regiono direktoriumi – yra atsakingas už šiaurinėje Švedijos dalyje esančius Västerbotten ir Norrbotten regionus. Jis vadovauja kone 40-čiai žmonių, t. y. asfaltavimo komandai.

Västerbotten ir Norrbotten regionų klientai – savivaldybės ir vyriausybinė transporto agentūra Trafikverket. Šiais metais planuojama atlikti darbus apie 20-yje didelių asfaltavimo objektų.

Asfaltavimo darbų Šiaurės Švedijoje sutartis pastaraisiais metais tvarko Švedijos padalinys. Anksčiau šį darbą atlikdavo Šiaurės Suomijos atstovai. Andreas yra apsistojęs Liuleo, bet jo nuolatinė gyvenamoji vieta Vasoje, Suomijoje.

Sausio–vasario mėnesiais Andreas skaičiuoja ateinančios vasaros sezono asfaltavimo darbų sutarčių kainas klientams. Jis sudarinėja asfaltavimo projektus, turinčius užtikrinti reikiamą mechanizmų, darbo jėgos ir asfalto masės kiekį kiekvienoje statybos aikštelėje reikiamu metu, be to, atlieka parengiamuosius darbus, kad išteklių perkėlimas iš vienos statybų aikštelės į kitą vyktų sklandžiai.

Daugiausia darbų vykdoma nuo birželio pradžios iki spalio – asfaltavimą galima pradėti nutirpus sniegui, taigi keliai turi būti parengti iki žiemos.

Šiaurės Švedijoje asfaltavimo darbų sutartis vykdo trys brigados. Dviejų brigadų darbuotojai ir transporto padalinys atvyksta iš Suomijos. Trys regione esančios asfalto gamyklos gamina asfaltą. Šiais metais Šiaurės Švedijos keliuose bus paklota apie 170 000 tonų asfalto.

Lemminkäinen turi biurą Liuleo miesto centre. Andreas jame dirba dieną, tačiau asfalto klojėjai dažnai dirba naktimis. Statybos aikštelėse griežtai laikomasi darbo saugos reikalavimų ir atsižvelgiama į skirtingus kiekvienos valstybės reglamentus: Švedijoje esama daug daugiau oficialių reikalavimų asfaltavimo darbų vykdytojams, nei, tarkime, Suomijoje.

Tekstas: Pirkko Koivu
Nuotraukos: Kai Tirkkonen

2015.08.24

18 žmonėms tai patinka