Amžius – ne riba

Magnus Kolbrekk – 19 metų meistras. Su volu dirbantis Trygve B. Grandrives yra 70 metų amžiaus. Šių darbuotojų amžiaus skirtumas – 50 metų, tačiau jie tai panaudoja kaip pranašumą.

Su Lemminkäinen Norway asfaltavimo komanda mes susitinkame Ramnesveien statybos aikštelėje, iki kurios maždaug 10 minučių kelio nuo filialo biuro Sem vietovėje. Komanda greideriu lygina kaimo keliuką.

– Taip mes dirbame, – sako Magnus Kolbrekk, devyniolikmetis meistras, greitai gausiantis kvalifikacijos pažymėjimą.

– Kodėl pasirinkote asfaltavimo sritį?
– Pamaniau, kad tai bus įdomu. Taip ir yra. Nors sezono pabaigoje jaučiu nuovargį, tikrai po žiemos noriu grįžti į darbą.

– Kaip atsitiko, kad taip greitai tapote meistru?
– Turbūt palikau gana gerą pirmąjį įspūdį, – juokiasi jis. – Turėjau pasinaudoti šia galimybe. Šešis mėnesius padirbęs komandos nariu, pradėjau dirbti su E18 projektu. Įgyvendinant šį projektą aš vis dažniau ir dažniau dirbdavau meistru.

– Ar jums patinka vadovauti vyresniems už save žmonėms?
– Gana keistai jaučiuosi būdamas 50-čia metų vyresnio Trygve meistru. Tai nėra paprasta, – juokiasi jis. – Turiu daug ko išmokti, o Trygve yra labai patyręs. Jis dirba kiek kitaip nei jaunesni, mažiau patirties turintys vaikinai.

Trygve sutinka.
– Aš dirbu su Lemminkäinen volu jau 20 metų ir buvau sutikęs daugybę meistrų. Dažnai diskutuodavome apie darbo metodus, pavyzdžiui, kaip padaryti sujungimą, – sako jis. – Tačiau tai tik paįvairina darbo dieną. Jauni vaikinai greitai mokosi. Visuomet sakydavau, kad padėję tinkamą pagrindą paklosime puikų viršutinį sluoksnį.

Trygve B. Gran yra 70 metų, tačiau jis neplanuoja eiti į pensiją.
– Ne, man labai patinka dirbti. Aš dirbu pagal sezoninę darbo sutartį po vieną sezoną per metus. Mano žmona nuolat man kartoja, kad turėčiau eiti į pensiją. Artėjant naujam sezonui, mano kūnas pradeda dilgčioti. Namie aš nepailsiu, nes ir ten turiu daug darbo.

Kiek pagalvojęs, jis sako:
– Nors dirbu su žmonėmis nuo 15–16 metų, man tai vis dar patinka.

Magnus taip pat mėgsta kolegas.
– Man patinka būti čia. Jei dirbi su žmonėmis, kurie žino, ką daro, puikiai praleidi laiką. Be to, visada įdomu mokytis iš tokių patyrusių kolegų, kaip Trygve.

2015.04.21

23 žmonėms tai patinka