Istorija

UAB "Lemminkainen Lietuva" apjungdama vienos iš seniausių Lietuvos kelių tiesimo įmonės patirtį su tarptautinėje erdvėje dirbančia Lemminkainen korporacija, neša savyje didelį potencialą plėstis ir nuosekliai dirbti įgyvendinant didžiausius infrastruktūros projektus.

"Kelių statybos rajonas Nr.4 (KSR-4) tiesė ir remontavo kelius, statė tiltus bei viadukus. Du trečdalius visų darbų sudarė kelių tiesimas, o likę - tiltų bei viadukų statyba. Nors darbų pobūdis išliko toks pat, įmonės pavadinimas pasikeitė. 1965 m. KSR-4 tapo Tiltų statybos valdyba (TSV-2). Šį pavadinimą įmonė išlaikė beveik 30 metų. Po nepriklausomybės atkūrimo 1991 m. TSV-2 buvo reorganizuota į valstybinę firmą „Greitkelis" ir valstybinę Tiltų statybos valdybą „Tilsta". 2000 m. „Greitkelis" tapo Lemminkainen korporacijos dalimi.

Senas kelių tiesimo tradicijas Lietuvoje taip pat turi „Lemminkainen Lietuva" Klaipėdos padalinys. Ši įmonė buvo įsteigta 1966 m. Ji vadinosi Kelių statybos valdyba Nr.1 (KSV-1). 1990 m. įmonės pavadinimas buvo pakeistas – ji tapo Klaipėdos valstybine kelių tiesimo įmone. Po nepriklausomybės atkūrimo ši įmonė 1993 m. buvo privatizuota ir tapo AB „Vakarų automagistralė". 1999 m. bendrovės akcijų paketą įsigijo Suomijos statybos ir kelių tiesimo korporacija Lemminkainen.

2003 m. vasario mėn. 21 d. „Greitkelis" ir „Vakarų automagistralė" buvo sujungtos į vieną įmonę UAB „Lemminkainen Lietuva".