Atidarytas laivų krovos AB "Klaipėdos Smeltė" konteinerių paskirstymo centras (HUB’as)

2013 m. vasario 15 dieną LKAB „Klaipėdos Smeltė" pasirašė sutartį su konsorciumu UAB „Lemminkainen Lietuva" ir AB „YIT Kausta" dėl kuriamo konteinerių paskirstymo centro (HUB-o) konteinerių sandėliavimo aikštelių ir naujų remonto dirbtuvių statybų, 970 refrižeratorinių konteinerių pajungimų įrengimo, naujų transformatorinių pastočių ir vidaus elektros tinklų įrengimo.

Iki šiol per Klaipėdos uostą buvo tik importuojami ir eksportuojami kroviniai konteineriuose, bet krovinių paskirstymo centro nebuvo.

HUB'o projekto pamatai padėti 2011 metais, projektas įgyvendintas bendradarbiaujant valstybiniam ir privačiajam sektoriams.

„Lietuvoje tokio pobūdžio projektas, pasitelkus pažangiausią pasaulinę inžinerinę patirtį, įgyvendinamas pirmą kartą uosto istorijoje. Įgyvendintas projektas sudarė sąlygas didinti Klaipėdos uosto ir Lietuvos verslo konkurencingumą tarptautiniame kontekste, sudarė sąlygas pritraukti naujus krovinių srautus tiesiogiai iš kitų kontinentų, aplenkiant Europos uostus, sukūrė naujas aukštos kvalifikacijos darbo vietas", – sakė LKAB „Klaipėdos Smeltė" generalinis direktorius Rimantas Juška.

Į Klaipėdos uostą atplaukęs 324,8 metrų ilgio konteinervežis „MSC Charleston" įėjo į Klaipėdos uosto istoriją kaip pats ilgiausias į Klaipėdą atplaukęs laivas ir pažymėjo paskirstymo centro (HUB'o) oficialią veiklos pradžią.

Š.m. birželio 4 d. centras oficialiai atidarytas.